Letní sezona v Safari Zoo Ostrava

Thursday, May 16, 2019 12:00 AM - Monday, September 30, 2019 12:00 AM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Safari v ostravské zoologické zahradě otevřené v roce 2014 zahrnuje tři výběhy – Afriku, Persii a Indii. Celková rozloha expozice zaujímá téměř šest hektarů a žije zde aktuálně asi stovka zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 18 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.
 
Letošní mláďata
Ve výbězích Afrika a Indie je k vidění i několik letošních mláďat. V africkém výběhu je to šest mláďat vzácných vodušek abok (čtyři samci a dvě samičky). Během sezony k nim ještě přibydou mláďata antilop losích, březích je několik samic tohoto turovitého kopytníka. Další mláďata jsou pak v indickém výběhu – celkem čtyři samečci axisů indických. I zde to není konečný počet -. těsit se můžete na mláďata dalších druhů, jako jsou vzácní jeleni barasinga nebo zástupce turů nilgau.  
 
Staronový druh
Do výběhu Persie, který v současné době obývá chovné stádo vzácných divokých oslů onagerů a samčí skupina vzácných daňků mezopotámských, se v průběhu sezóny vrátí gazela perská, nazývaná též džejran. Zoo před několika lety chovala dva samce této největší asijské gazely, z nichž jeden uhynul a druhého jsme pak v rámci mezinárodní spolupráce převezli do Zoo Helsinky k devítičlenné skupině samic. Jeho mise zde byla úspěšná a Zoo Ostrava získá několik jeho potomků (tři samci).  
 
Skála v Indii
Indický výběh obývají mimo jiné i čtyři samci kozy šrouborohé, pro které jsou typické mohutné spirálovitě stočené rohy. Zoo Ostrava chová středoasijský poddruh, který dříve obýval většinu z hor ležících na březích horního toku řek Amudarja a Pandž v Turkmenistánu a Tádžikistánu. Pro tato horská zvířata zvyklá na pohyb v těžkém terénu byla ve výběhu vytvořena „skála“ sestavená z hromady velkých kamenů. Je situovaná na začátek výběhu u výjezdu z výběhu Persie.  
  
Seznam zvířat ostravského safari

Afrika: antilopa losí, voduška abok, žirafa Rothschildova, pštros dvouprstý
Persie: onager, daněk mezopotámský 
Indie: antilopa jelení, axis indický, nilgau, barasinga, jelínek vepří, buvol domácí, koza šrouborohá, páv korunkatý

Safari expresem se můžete projet každý den v době od 10 do 17 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.

Ceník jízdného:
30 Kč - plné jízdné
10 Kč – držitelé ZTP
zdarma děti do 2 let
zdarma držitelé ZTP/P
zdarma doprovod držitele ZTP/P (1 osoba)

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Letní sezona v Safari Zoo Ostrava

Adresa: Ostrava
GPS: 49°50'38.19"N, 18°18'41.74"E
Telefon: +420 596 241 269
E-mail: mailto:info@zoo-ostrava.cz
Web: http://www.zoo-ostrava.cz/cz/zoo/novinky/1909-provoz-safari-zahajen/

Fotogalerie akce Letní sezona v Safari Zoo Ostrava

Diskuze k akci Letní sezona v Safari Zoo Ostrava

comments powered by Disqus
TOPlist