Festival Irský Máj / Irish May

Friday, May 1, 2015 12:00 AM - Sunday, May 3, 2015 12:00 AM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Pátý ročník festivalu Irský Máj / Irish May opět pořádá taneční skupina Aisling vespolupráci s Divadlem v Celetné. Oproti dřívějším ročníkům letos opouštíme tradiční program se zahraniční hudební kapelou a vracíme se k tanečním seminářům. Tanečníci se mohou těšit na semináře pod vedením světově známého a uznávaného tanečníka, choreografa a učitele přímo z Irska - Colina Dunna. Čtěte dále!

Festival zahájí jako každý rok taneční přehlídka Pod jednou střechou. Diváci se budou moci pokochat tanečním uměním skoro sta tanečníků za doprovodu melodií stříbrného plátna - tématem přehlídky jsou letos Filmové melodie. Vystoupí tanečníci pražských tanečních skupin Aisling, Coiscéim, Čarodějky, Gall-Tír, inSpiral Dance Company, Luas Dancing School, Rinceoirí a Sona Sól, přivítáme opět hosty z Moravy - tanečníky ze skupin Artuš (Hodonín) a Níl Na Lá (Brno). Své taneční umění předvedou i sólisté (Jan Klášterka, Tereza Bachová, Markéta Utišilová, Bára Kobzová a Marek Chytra).
Na Májových dílnách si budou moci zájemci vytvořit originální oděvní doplněk – brož ve tvaru ovečky či trojlístku z filcu. Tento seminář pro dospělé i zručné děti povede Terka, která má s výrobou šperků mnohaleté zkušenosti.

Tanec na konci léta si s vámi zatančí divadelní soubor Inkantatem - představí hru současného irského autora Briana Friela, která nabízí pohled do života jedné malé irské vesničky stojící stranou převratných změn, jež otřásají předválečnou Evropou roku 1936.

Nedělní ráno patří odpočinku a rozjímání. Pomoci vám v tom může autobiografická kniha Franka McCourtha Andělin popel. Obecně prospěšná společnost Bez Rozdílu vás opět pohostí Snídaní s irskými autory - literárním čtením, které připravila ve spolupráci se společností Prosaz, společností pro sociální rehabilitaci občanů se zdravotním postižením. Diváci se mohou těšit na příjemné prostředí, dobrou snídani, jemný zvuk harfy Seana Barryho a krásný sean nós zpěv v podání Marie Haklové, Marie Luisy Stiborové a Markéty Utišilové.

Festival zakončíme interaktivní pohádkou v podání Magdaleny Hniličkové a Michaely Váňové z Divadla Dagmar. Pokud hledáte odpovědi na otázky, zda se dá moře přejít po kamenech či může-li obr porazit skřítka ve hře na schovávanou, přijďte se podívat na pohádku Jak obři přišli do Irska aneb Cesta tam a zase zpátky.

Zlatým hřebem festivalu bude série tanečních seminářů se světově proslulým tanečníkem Colinem Dunnem, který je českému divákovi znám především díky svému účinkování v show Riverdance a Dancing on Dangerous Ground. Vůbec poprvé budou mít tanečníci možnost navštívit jeho semináře v České republice a naučit se něčemu od této žijící legendy irského tance.

Pátý ročník festivalu Irský Máj / Irish May tradičně podpoří svou záštitou Její Excelence paní Alison Kelly, velvyslankyně Irska v České republice.

Festival v Divadle v Celetné bude letošní rok provázet také výstava skvělé ilustrátorky a zároveň harfistky – Jany Šouflové.

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Festival Irský Máj / Irish May

Adresa: Praha 1
GPS: 50°5'13.99"N, 14°25'27.96"E
Telefon:
E-mail:
Web:

Fotogalerie akce Festival Irský Máj / Irish May

Diskuze k akci Festival Irský Máj / Irish May

comments powered by Disqus
TOPlist