Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny

Sunday, May 19, 2019 3:00 PM - Monday, October 28, 2019 7:30 PM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Na patnácti původně nádražních válcích si budete moci prohlédnout výstavu o rodině Havlových (dědeček Vácslav Havel, synové Miloš a Václav Maria), o budování Lucerny i o její bohaté historii, kterou protínají jména jako Louis Armstrong nebo Josephine Baker.

Kromě toho se Střecha Lucerny promění v otevřenou zahradu složenou z pěti částí: jedlá, hmyzí, ptačí, léčivá a party. Cílem je ukázat návštěvníkovi, že stačí jedno malé gesto k tomu, abychom vytvořili lepší podmínky pro život ve městě pro hmyz, ptáky i pro sami sebe. O návrh se postaral ateliér krajinářské architektury M² krajinářská architektura pod vedením Martiny Imramovské a realizaci zabezpečila firma Zahradní Architektura Kurz v čele s významným odborníkem na zelené střechy Alešem Kurzem.

Součástí programu bude cyklus přednášek a workshopů v dramaturgii projektu Hænke. Cílem těchto pravidelných setkání je zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny.

Přijďte si přivonět k citrusovníkům, fíkovníkům, podívat se jak rostou olivy nebo granátová jablka. Členové týmu Hænke vás provedou zahradami, představí jednotlivé koncepty a vysvětlí, k čemu která rostlina slouží v kontextu městské botaniky.

Vstupné je 100,-.
Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.
Bohužel si nelze přinést vlastní občerstvení.

Secesní palác Lucerna z roku 1920 (který poznáte podle toho, že nad jeho vchodem visí velký znak vyobrazující lucernu) je protkaný složitou sítí pasáží, jež propojují Vodičkovu se Štěpánskou ulicí. Z pasáže vede též vchod do slavného velkého sálu Lucerny, překrásného kina, rockového klubu, jedinečných krámků, vinotéky a módních kaváren.

Na Střechu se návštěvníci dostanou pomocí schodiště či páternosteru. Vstup do výtahu je z ulice Štěpánská, naproti Velkého sálu.

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny

Adresa: Praha 1
GPS: 50°4'51.22"N, 14°25'35.36"E
Telefon:
E-mail: mailto:info@strechalucerny.cz
Web: https://www.strechalucerny.cz/

Fotogalerie akce Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny

Diskuze k akci Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny

comments powered by Disqus
TOPlist