Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2015

Saturday, March 21, 2015 10:00 AM - Sunday, April 12, 2015 10:00 PM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Namalujte si vlastní vejce
 
Staroměstské náměstí se na letošní jaro oblékne do žluté a zelené barvy. Prostoru budou dominovat čerstvě vylíhnutá kuřátka v dětském designu, která se objeví ve štítech stánků. Vrchol vyhlídkového mostu rozzáří velké žluté slunce z květin. V prostoru tržiště najdete tři odpočinková místa s lavičkami. Pod rozkvetlými tři a půl metru vysokými stromy, si návštěvníci mohou odpočinout a užít jarní atmosféru.
 
Stánky olemují dekoratéři proutěnou jarní girlandou s květy, pentlemi a vajíčky. Hlavní břízu ozdobí pentle v pastelových barvách a obří barevné kraslice. Přímo pod stromem se budou pohybovat maskoti v podobě dvou zajíců a kuřete, kteří budou rozdávat bílá polystyrenová vejce. Ta si návštěvníci sami pomalují a zavěsí na menší břízy. Ty najdou v prostoru náměstí a ozdobí je pentle a slaměné klobouky. Střecha uzavřené zahrady s občerstvením ožije třemi velkými skořápkami s kuřátkem. Ozdobí ji také dvě čtyřmetrové obří pomlázky.
 
Tržiště v tradiční podobě i orientační mapa
 
Centrum velikonočního dění na Staroměstském náměstí se tradičně přesune do okolí pódia. U pomníku mistra Jana Husa najdou návštěvníci trhů dostatek stánků s občerstvením. Desetimetrová bříza zůstane ve dvoumetrové jímce na obvyklém místě a před ní umístí organizátoři jarní ZOO s živými zvířaty.
 
Změnu zaznamená Václavské náměstí, kde stavbu prodejních domků přizpůsobí organizátor stavbě výtahu do stanice metra Můstek. Půdorys je proto jiný.
 
Za pomníkem mistra Jana Husa se opět objeví orientační mapa o velikosti 4,5 x 3 metry. Pomůže s lepší orientací v prostoru a hosté podle ní lépe najdou konkrétní stánek, který hledají. Na Staroměstském náměstí umístí organizátoři 98 prodejních míst, na Václavském 59.
 
Program na pódiu i mimo něj
 
Program na pódiu Staroměstského náměstí se bude tradičně soustředit na folklórní soubory a dětské sbory i taneční vystoupení s lidovou tématikou. Chybět ale nebude také koncert folkrockové kapely, festival dechové hudby, historická hudba z období gotiky a staropražské písně i kuplety. Novinkou je ale také program mezi návštěvníky trhů přímo na ploše obou centrálních náměstí. Ve vybraných časech potěší denně hosty trhů pouliční program v podání několika interpretů. K vidění bude například Staroměstský dixiland, skupina Jazz No Problém, nebo Bohemians Bards v historických kostýmech se středověkou hudbou a další.
 
První den trhů v sobotu 21. března otevře program již tradiční akce mistrovství České republiky v otevírání ústřic. Po čtrnácté budou mít šéfkuchaři za úkol otevřít na čas tři desítky ústřic typu Belon. Vítěze určí nejen rychlost, ale i výsledná úprava a čistota pracoviště. Otevřená ústřice nesmí obsahovat kousky škeble a musí být správně odříznutá a nepoškozená.
 
Vítěz postoupí na celosvětový šampionát v Irsku. Loňský vítěz Tomáš Hladík z Hospůdky u Gurmána otevřel 30 ústřic v čase 5.07 včetně penalizací. Diváci napínavého klání budou moci otevřené ústřice na místě ochutnat. Akce začíná ve 14 hodin.
 
Otvírací doba stánků
 
Prodejní domky se suvenýry a dekorativními výrobky budou otevřené každý všední den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením budou zprovozněny denně do půlnoci. Prosklená zahrada s nabídkou teplých a studených nápojů bude otevřená do 22 hodin.
 
Den po ukončení velikonočních trhů 12. dubna pak na trhy naváže jednodenní sportovní festival Praha v pohybu.
 

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2015

Adresa: Praha 1
GPS: 50°5'16.12"N, 14°25'13.66"E
Telefon:
E-mail:
Web:

Fotogalerie akce Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2015

Diskuze k akci Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2015

comments powered by Disqus
TOPlist