Dubnové vlastivědné vycházky po Praze

Wednesday, April 1, 2015 12:00 AM - Tuesday, April 28, 2015 12:00 AM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Program:
 • 1. dubna: Osobnosti pražské, německé a české literatury na Novém židovském hřbitově. Při procházce si budeme vyprávět o životě a díle F. Kafky, M. Broda a  novináře  Arne Laurina, navštívíme hrob Jiřího Ortena a jeho bratrů a tečkou bude vzpomínka na statečnou novinářku a spisovatelku Lenku Reinerovou.
 • 2. dubna: Praha templářská. Na vycházce si připomeneme místa působení tajemného řádu templářů.
 • 4., 18. a 25. dubna: Národní divadlo. Celková prohlídka vybraných prostor Národního divadla nás zavede k jeho základním kamenům, do hlediště i hlavního foyer.
 • 4. dubna: Novoměstská radnice a počátek husitské revoluce. Navštívíme interiér radnice i radniční věž a povíme si něco o historii dějiště první pražské defenestrace
 • 4.dubna: Procházka Pražským hradem. Během velikonoční procházky areálem Pražského hradu si budeme povídat o nejvýznamnějších stavbách, které se v prostoru sídla českých králů a české státnosti nacházejí. 
 • 5.dubna: Co vyprávějí pražské domy. ​Půjdeme kolem domu hvězdáře tak slavného, jenž dělal horoskopy pro samotného císaře Rudolfa i Albrechta z Valdštejna. Ukážeme si dům, kde bydlel muž, který naučil Pražany pít kávu, povíme si, kam chodil tajně na pohár vína král Václav IV. nebo kde se nacházelo nejstarší pražské kino.
 • 8. dubna: Za duší barokní Prahy:  Vydejme se na procházku, při níž se pokusíme spatřit Prahu očima barokního člověka.
 • 9. dubna: Ořechovka: V okolí barokní usedlosti J. K. Bořka vznikla ve 20. století vilová čtvrť podle návrhů architektů J. Vondráka a J. Šenkýře. Ve stylově jednotném zahradním městě byly postaveny vily B. Hypšmana nebo vily pro sochaře B. Kafku od P. Janáka či pro malíře V. Špálu od O. Novotného. 
 • 11. dubna: Staroměstské patníky a dlažba aneb vycházka nejen pro pejskaře. Nejen melancholici sklánějí hlavu k zemi! I my se tentokrát nachýlíme, abychom si prohlédli pražskou dlažbu, která mnohými důmyslnými způsoby obtéká patníky chránící nároží a vjezdy domů. 
 • 11. dubna: Valdštejnská zahrady a Vojanovy sady. Vycházka za krásami raného baroka nás zavede na Malou Stranu, kde se budeme procházet mezi umně tvarovanými habry a zimostrázy a obdivovat dovednost barokních architektů. 
 • 12. dubna: Vyšehrad a jeho legendy. Akce vhodná i pro rodiny s dětmi! Prohlídka vyšehradského areálu, kasemat, podzemních chodeb někdejší barokní pevnosti a sálu Gorlice, kde jsou umístěny některé originály soch z Karlova mostu. 
 • 14. dubna: Staroměstský konvikt. Mimořádná příležitost navštívit vybrané prostory staroměstského Konviktu. Pokud mluvíme o místech, kde byla „psána historie“, pak je mezi ně třeba zařadit i Konvikt. 
 • 16. dubna: Barrandov. Kolem filmových ateliérů, řady pozoruhodných vil i chátrajících barrandovských teras sejdeme k bývalému plaveckému bazénu. Připomeneme si i významnou přírodní lokalitu Barrandovské skály.
 • 17. dubna: Německy píšící spisovatel Adalbert Stifter jako symbol pokojného soužití Čechů a Němců. Připomeneme si jeho návštěvu Prahy z r. 1865, které věnoval svůj nejrozsáhlejší román Vítek. 
 • 19. dubna: Kostel sv. Ducha a okolí. Prohlídka kostela s výkladem o zajímavé historii místa a zaniklého benediktinského kláštera. 
 • 19. dubna: Vinohradské vily. Během vycházky se projdeme kolem nejvýznamnějších vinohradských vil a připomeneme si slavné české osobnosti, které si tuto zahradní čtvrť vybrali za svůj domov.  
 • 25. dubna Za historií do Nuslí. Během vycházky poznáme historii této pražské čtvrti a její nejvýznamnější památky.
 • 28. dubna Chrám Matky Boží před Týnem. Vstupte s námi do jedné z nejvýznamnějších pražských svatyní a nechte se okouzlit prací Mistra Týnské kalvárie či Matěje Rejska, nechte k sobě dolehnout dozvuky husitských bouří, třicetileté války či doby barokní. 
Více informací naleznete na www.praguecitytourism.cz.

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Dubnové vlastivědné vycházky po Praze

Adresa: Praha 5
GPS: 50°4'33.54"N, 14°24'18.33"E
Telefon: +420 221 714 714
E-mail: vlastiveda@prague.eu
Web: http://www.praguecitytourism.cz

Fotogalerie akce Dubnové vlastivědné vycházky po Praze

Diskuze k akci Dubnové vlastivědné vycházky po Praze

comments powered by Disqus
TOPlist