Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho

Friday, March 6, 2015 12:00 AM - Sunday, March 29, 2015 12:00 AM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Exhibice s názvem AERONAUTICA představuje devět interaktivních  exponátů, jež jsou je realistickými rekonstrukcemi vynálezů z mistrova rozsáhlého spisu Kodex Atlanticus. Děti i dospělí si tak budou moci prohlédnout a osobně vyzkoušet fascinující předchůdce dnešních vrtulníků, rogal, padáků, paraglidů a dalších létajících strojů, které da Vinci vymyslel již na konci 15. století. Výstavu doplní autentické popisky a ilustrace z pera mistra Leonarda.
 
Co vše uvidíte?
Unikátní výstava zve návštěvníky do světa fascinujících vynálezů mistra Leonarda da Vinciho. Fascinovaný fenoménem létání, vytvořil podrobné studie letu ptáků a plány na sestrojení několika létajících strojů. Právě ty jsou nyní zdarma k vidění v OC šestka.

Exponáty jsou rekonstrukcí vynálezů z jeho rozsáhlého spisu Kodex Atlanticus, ve kterém nalezneme nákresy mnoha jeho nadčasových konstrukcí,

Jednotlivé vynálezy ovšem nebudou pouze dekoracemi - návštěvníci si je mohou na vlastní kůži vyzkoušet a na okamžik se tak přenést zpět do doby, kdy létání bylo výsadou ptáků.

Kromě výpravy do světa fantastických létajících strojů je pro návštěvníky připravený i doprovodný program. Děti se mohou zapojit do Konstruktérských dílniček nebo si protáhnout mozkové závity v Kroužcích pro chytré hlavičky. Pro školy i návštěvníky bude k dispozici zkušený kustod.

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho

Adresa: Praha 6
GPS: 50°5'36.57"N, 14°17'25.71"E
Telefon: +420 225 023 100
E-mail: info@ocsestka.cz
Web: http://www.oc-sestka.cz

Fotogalerie akce Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho

Diskuze k akci Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho

comments powered by Disqus
TOPlist