Halloween v Zoo Zlín

Saturday, October 31, 2020 9:00 AM - Sunday, November 1, 2020 8:00 PM
+ Vložit novou akci pro děti
reklama
Ekologické látkové pleny

Nové designy látkovek, dřevěné hračky a doplňky pro maminky - Bebo.cz

České dřevěné hračky

Krtek, puzzle, skládanky, auta, logické, pro nejmenší, kostky a další.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Přijďte do zlínské zoo oslavit svátek Halloween! Areál opět ozvláštníme strašidelnou výzdobou v podobě duchů, kostlivců, pavouků a mnoho dalších. Stejně jako loni budeme na nádvoří zámku dlabat dýně a pokud k nám zavítáte v halloweenském kostýmu, získáte hezký dárek!
 

O svátku Halloween
Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z období 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa.

Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska.

Kde najít a jak kontaktovat organizátory akce Halloween v Zoo Zlín

Adresa: Lukovská 112
Zlín
GPS: 49°16'19.84"N, 17°42'59.42"E
Telefon: +420 577 914 180
E-mail: office@zoozlin.eu
Web: http://www.zoozlin.eu

Fotogalerie akce Halloween v Zoo Zlín

Diskuze k akci Halloween v Zoo Zlín

TOPlist